Ankanmaksa-bloc, Lounais-Ranska, Maison Lafitte 65 g

6,90

Lafitten ankanmaksa-bloc on valmistettu vain ja ainoastaan ankanmaksasta ja mausteista. Sen koostumus on sileää ja pehmeää, ja siksi se sopiikin täydellisesti paahtoleivän päällä tarjoiltuna. Ankanmaksa-bloc on valmistettu yleensä tiilenmalliseen muotoon, johon viittaa ranskankielinen alkuperäinen nimi ”bloc”.

Ankleverbloc 65g

tuotetunnus (SKU) 1994 Osastot: , , Avainsana tuotteelle
Valmistaja:

Kuvaus

Lafitten ankanmaksa-blocissa ei ole käytetty lainkaan lisäaineita, ja se on aito alkuperäinen, perinteinen foie gras. Se on valmistettu Lounais-Ranskan Landesissa kasvatetuista ankoista, joita on ruokittu maissilla.
Tämä klassinen, hienostunut herkku sopii juhlapöytiin ympäri vuoden sekä arkijuhlaan aina silloin kun siltä tuntuu!

ankanmaksa, vesi, suola, sokeri, pippuri, mausteet
anklever, vatten, salt, socker, peppar, kryddor

Lisätiedot

Paino 70 g (gramma)
Ean koodi: 3410841140020
Koko laatikko: 12

Energia: 2051 kJ/498 kcal Rasva: 51g josta tyydyttynyttä: 22g Hiilihydratit: 2,2g josta sokeri: 2,1g Proteiini: 6,8g Suola: 1,3g Kuitu:

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Lisää arvio

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *