La Belle Iloisen makrillifileet valkoviinissä on taidonnäyte perinneosaamisesta ja hienovaraisesta valmistustaidosta. Tuotteessa käytetään vain parhaimpia, vastuullisesti pyydettyjä makrilleja ja puhtaita raaka-aineita. Nauti sellaisenaan tai osana suosikkireseptiäsi!
Makrillifilee valkoviinissä 176g
5,90
Kuvaus
Ranskalaisen La Belle Iloisen makrillifileet valkoviinissä valmistetaan nopeasti kiehauttamalle ja sen jälkeen käsin purkittamalla. Kalat säilötään valkoviinimarinadiin, joka on maustettu 9 aromilla, mm. sipulilla, porkkanalla, kapriksilla ja kurkulla.
Makrillifilee 69%, viinietikka, vesi, mausteet (5,4%)(sitruuna, sipuli, porkkana, suolakurkku/), valkoviini (sulfiitti)(4,7%), valkoviinietikka (sulfiitti), mausteet
makrillfilé (69%), vinäger, vatten, kryddor (5,4%)(citron, lök, morot, saltgurka, kapris), vitt vin (sulfit)(4,7%), vitvinsvinäger (sulfit), kryddor
kala
Lisätiedot
Paino | 176 g (gramma) |
---|---|
Alkuperämaa | EAN KOODI: | 3660088100350 |
TÄYSI LAATIKKO: | 20 |
Energia: 726kJ/ 175kcal, Rasva: 12.6g josta tyydyttynyttä: 3,6g Hiilihydratit: <0,5g josta sokeri: 0,4g Proteiini: 15,3g Suola: 0,4g Kuitu:
Tuotearvioita ei vielä ole.