Kesähetki-hillo 320 g

7,50 sis Alv

DeliDelin Kesähetki-hillo säilöö itseensä kesän parhaimpien marjojen makua. Se on täydellinen yhdistelmä makeita ja kirpeitä kirsikoita, mansikoita, vadelmia ja punaherukoita. Kokeile hilloa esimerkiksi muffinien tai munkkien täytteenä, pikkuleivän päällä, täytekakun välissä, jäätelön kanssa tai lettujen kera.

Sommarsylt (körsbär, jordgubb, hallon, röda vinbär) 320g

tuotetunnus (SKU) 4875 Osastot: , ,
Valmistaja:

Aineosat: Marjat (mansikka 26%, vadelma 14%, morello kirsikka 10%, punaherukka 10%), ruokosokeri, hyytelöimisaine: hedelmäpektiini, sitruunamehutiiviste. Punaiset hedelmät: EU:n ja EU:n ulkopuolelta

Innehåll: Bär (jordgubb 26%, hallon 14%, morello körsbär 10%, röda vinbär 10%), rörsocker, gelningsmedel: fruktpektin, citronsaftkoncentrat. Röda frukter: EU och icke-EU

Mahdolliset allergeenit:

Ravintosisältö:

Energia:

Rasva:

josta tyydyttynyttä:

Hiilihydratit:

josta sokeri:

Proteiini:

Suola:

Kuitu:

Kuvaus

DeliDelin täydellinen Kesähetki-hillo valmistetaan vain luonnollisista raaka-aineista, eikä se sisällä lainkaan keinotekoisia aromeja, väri- tai säilöntäaineita. Se sisältää jopa 60 % marjoja sekä lisäksi vain ruokosokeria, luonnollista pektiiniä ja sitruunamehua.

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Lisää arvio

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Lisätiedot

Paino 320 g (gramma)
Alkuperämaa

EAN KOODI: 3441260003306
KPL LAATIKOSSA: 6
kesahetki hillo kirsikka mansikka vadelma punaherukka 320g

Kesähetki-hillo 320 g

7,50 sis Alv