DeliDelin punaviinietikka on valmistettu tarkkaan valikoiduista rypäleistä ja kypsytetty 12 kuukautta tammitynnyreissä. Kypsytyksen ansiosta punaviinietikka saa ominaisen pyöreän ja tammisen arominsa. Etikassa käytetyt rypäleet taas tuovat etikkaan aromien lisäksi sen syvän rubiininpunaisen värin. Punaviinietikkamme sopii hyvin niin salaatteihin kuin liharuokiin.
Punaviinietikka 12 KK 250ml
4,20
Kuvaus
Syvän rubiininpunainen punaviinietikka valmistetaan tarkkaan valikoiduista rypäleistä. Kuten viinienkin kohdalla, tässä ranskalaisessa viinietikassa voi maistaa moniulotteisen bukeen tai ranskalaisittain bouquet’een. Punaviinietikka kypsytetään 12 kuukauden ajan tammitynnyreissä valmistajan omassa kellarissa, mikä saa aikaan etikkaan pyöreän suutuntuman sekä tammisia aromeja. Etikan happopitoisuus on 7 %. Ranskalaisittain punaviinietikka sopii loistavasti niin salaateille, liharuokiin kuin jälkiruokiinkin.
punaviinietikka (sulfiitteja), säilöntäaine: E222 (sulfiitteja)
rödvinsvinäger (sulfiter), Konserveringsmedel: E222 (sulfiter)
sisältää sulfiitteja
Lisätiedot
Paino | 250 g (gramma) |
---|
Koko laatikko: 6
Energia: 16 K j / 4Kcal Rasva: 0g josta tyydyttynyttä: 0g Hiilihydratit: 0.8g josta sokeri: 0.1g Proteiini: 0.1g Suola: 0.039g Kuitu: 0g
Tuotearvioita ei vielä ole.