Lucien Georgelinin autenttinen Marmande-tomaattikastike höystettynä espelettechilillä. Täydellinen lisuke pastalle, riisille tai pizzapohjalle. Ilman väriaineita, säilöntäaineita ja keinotekoisia aromeja. 150g.
Kuvaus
Lucien Georgelinin espelettechilillä maustettu tomaattikastike tuo Lounais-Ranskan aurinkoisen maiseman lautasellesi. Tämä autenttinen kastike valmistetaan paikallisten tuottajien Marmande-tomaateista, jotka tunnetaan mehevyydestään ja luonnollisen makeasta maustaan.
Espelettechili antaa kastikkeelle hienovaraisen, miellyttävän tulisuuden ilman, että se peittää tomaatin raikasta makua alleen. Lucien Georgelin on valmistanuut tämän kastikkeen ilman väriaineita, säilöntäaineita tai keinotekoisia aromeja – puhtaasti hyvistä raaka-aineista.
Käyttöideoita:
– Pastakastike (spaghetti, penne, rigatoni)
– Pizzapohjan kastike
– Liha- ja kasvishaudutuksien pohja
– Riisin tai couscousin lisuke
Säilytä avaamisen jälkeen jääkaapissa ja käytä noin viikon kuluessa. Tuote on valmistettu Ranskassa Lot-et-Garonnessa.
Aineosat:
Innehåll:
Mahdolliset allergeenit:
Ravintosisältö:
Energia: 177 kJ / 42 kcal
Rasva: <0,5 g
josta tyydyttynyttä: <0,1 g
Hiilihydratit: 8,5 g
josta sokeri: 4,3 g
Proteiini: 1,1 g
Suola: 1,1 g
Kuitu:
Lisätiedot
| Paino | 150 g (gramma) |
|---|---|
| Alkuperämaa | EAN KOODI: | 3330720536822 |
| KPL LAATIKOSSA: | 6 |


Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.